FESTOOL

FESTOOL logo

FESTOOL – tas ir viens no senākajiem un atpazīstamākajiem instrumentu ražotājiem profesionāļiem. Preču zīmes aizsākumi saistāmi ar 1925. gadu, kad vācu inženieris un uzņēmējs Gottlieb Stoll izveidoja sabiedrību, kas ražo specializētus kokapstrādes instrumentus. Tajā laikā Stoll uzņēmums balstījās uz revolucionāru, uz klientu orientētu pieeju, kura apvienojumā ar Stoll talantu un inženiera prasmēm ieguva uzņēmumam līdera pozīcijas kokapstrādes instrumentu nozarē.

Uzņēmuma kontā ir daudz izgudrojumu, bez kuriem grūti iedomāties mūsdienu kokapstrādes un mēbeļu ražošanas procesus. 1929. gadā FESTOOL ieviesa tirgū pirmo ķēdes zāģi, kas paredzēts mobilam darbam un ir kļuvis par mūsdienu benzīna rokas zāģa prototipu. 1951. gadā tika izstrādāta pirmā pasaulē ekscentriskā slīpmašīna, bet 1964. gadā — iegremdējamais cirkuļzāģis, kurš kļuva par FESTOOL atpazīstamības simbolu.

FESTOOL tuvums praksei.

FESTOOL instrumenti ir viegli vadāmi, uzticami, precīzi un ilgmūžīgi , tādēļ arī šodien iespējams atrast 30 gadu vecuma instrumentus, ko izmanto dažās darbnīcās.

FESTOOL sistēma.

FESTOOL – tie nav atsevišķi instrumenti, bet gan sistēmiski risinājumi, kuri palīdz efektīvi risināt praktiskus ražošanas uzdevumus un atvieglo ikdienas profesionālo darbību.

Šobrīd FESTOOL instrumenti tiek piedāvāti vairākās kokapstrādes instrumentu kategorijās: urbšanas un koka skrūvju skrūvēšana (skrūvgrieži-urbjmašīnas), zāģēšana (figūrzāģi, rokas zāģi un montāžas zāģi), slīpmašīnas un pulēšanas mašīnas, frēzēšanas instrumenti. Īpašu uzmanību FESTOOL piešķir darba vietas organizēšanai (galdiem, instrumentu centriem, lineāla stiprināšanai), putekļu nosūkšanas iekārtām, glabāšanas un transportēšanas iekārtām un citiem piederumiem.
No 2013. gada rudens FESTOOL instrumentu sortimentu papildināja celtniecības instrumenti: celtniecības skrūvgrieži-urbji, maisītāji, renovēšanas-frēzēšanas instrumenti, galdnieka instrumenti, celtniecības putekļu sūcēji.