Kās sagatavot Segway Navimow zāliena robotu ziemai?

Noderīgi ieteikumi un soļi

Tuvojas gada aukstā sezona, kas liecina – laiks parūpēties par dārza tehniku un to atbilstoši sagatavot ziemošanai. Atbilstoša Segway Navimow zāliena robota uzturēšana ziemā nodrošina lielisku mehānisko un ekspluatācijas stāvokli pavasarī, kā arī palīdz saglabāt ilgāku akumulatora kalpošanas laiku.

Šajā ierakstā ieraudzīsiet noderīgus ieteikumus un pamācošus soļus, kā atbilstoši sagatavot zāliena robotu ziemai. Pirms uzglabāšanas

Uzlādējiet bateriju

Uzlādējiet zāliena robota bateriju un nodrošiniet, lai uzlādes līmenis sasniegtu vismaz 85 %.

zāliena robota uzlāde


Uzlādes stacijas un satelīta antenas pārcelšana

Auksta ziema un ekstremāli laikapstākļi, piemēram, putenis, rada lielu bīstamību robotiem un uzlādes stacijām. Lielisks veids kā tās aizsargāt – uzlādes staciju un antenu uzglabāt telpā, kas aizsargā no skarbiem apstākļiem.

Atvienojiet uzlādes staciju no barošanas ligzdas, izslēdziet zāliena robotu, nospiežot un ilgāk nekā 4 sekundes paturot nospiestu OK pogu. 

uzlādes stacijas atvienošanazāliena robota izslēgšana

Lai izvairītos no jaunas kartes izveides nākamajā gadā, iesakām atzīmēt uzlādes stacijas vietu pirms noņemat uzlādes staciju un satelīta antenu. Tikmēr satelīta antenas pagarināšanas vadu atstājiet oriģinālajā vietā, bet pašu antenu – noņemiet. 

  • Ar seškantes uzgriežņu atslēgu atskrūvējiet četras skrūves, ar kurām piestiprināta uzlādes stacija.

zāliena robota antenas pagarināšanas vads

  • Oriģinālajos caurumos ieskrūvējiet četras izņemtās skrūves un tādā veidā atzīmējiet uzlādes stacijas pozīciju.

zāliena robota uzlādes stacijas atzīmeszāliena robota uzlādes stacijas pozīcija

  • Statīvu vai antenas pagarināšanas komplektu atstājiet sākotnējā pozīcijā, taču noņemiet satelīta antenu.

zāliena robota antenas statīvszāliena robota satelīta antena

Ja tomēr izvēlējāties ierīces atstāt ārā, apsveriet iespēju ievērot noteiktus drošības pasākumus, piemēram, pārklāt tos ar aizsargu, lai izvairītos no bojājumiem, tāpat atstāt ieslēgtu barošanu.


Zāliena robota sagatavošana uzglabāšanai

Pirms zāliena robota uzglabāšanas notīriet visu ārējo korpusu ar mitru dvieli vai mīkstu birstīti. Tāpat iztīriet pļaušanas sistēmu.

*Piezīme: pirms pļaušanas sistēmas tīrīšanas uzvelciet aizsargcimdus, lai nesagrieztos ar asmeņiem.

zāliena robota pļaušanas sistēmas iztīrīšana1zāliena robota pļaušanas sistēmas iztīrīšana2

zāliena robota pļaušanas sistēmas iztīrīšana3zāliena robota pļaušanas sistēmas iztīrīšana4

Iepakojiet zāliena robotu, uzlādes staciju, satelīta antenu, pagarināšanas vadus oriģinālajos iepakojumos un turiet tos sausā, no aukstuma aizsargātā vietā.

iepakots zāliena robotszāliena robots oriģinālajā iepakojumā

Pirms uzglabāšanas zāliena robotu pilnībā izslēdziet, tāpat deaktivizējiet aizsargzonu, lai robots nesekotu savai atrašanās vietai un lieki netērētu akumulatoru. Rekomendējam zāliena robotu ziemas laikā 2–3 reizes izņemt un uzlādēt tā bateriju vismaz līdz 85 %.


Zāliena robota lietošana pēc ziemas sezonas

Novietojiet satelīta antenu vajadzīgajā vietā un antenas pagarināšanas komplektu.

zāliena robota satelīta antena2zāliena robota satelīta antena3

Atrodiet bijušo uzlādes stacijas stiprinājuma vietu, novietojiet uzlādes staciju, novietojot uzlādes plāksni uz oriģinālajiem caurumiem un pieslēdziet barošanas kabeli.

*Piezīme: obligāti jāatzīmē oriģinālie stiprināšanas caurumi pirms uzglabāšanas, lai nākamgad uzlādes staciju būtu iespējams atbilstoši novietot sākotnējā pozīcijā.

uzlādes stacijas stiprināšana

zāliena robota uzlādes stacija

Novietojiet zāliena robotu aiz uzlādes stacijas robežām un piespiediet OK pogu, lai ieslēgtu zāliena robotu.

zāliena robota uzlādes stacija

Kad zāliena robota lampiņa iedegsies zilā krāsā, piespiediet HOME pogu un tad OK pogu. Zāliena robots dosies uz uzlādes staciju un sāks uzlādi.

zāliena robots ar zilu lampiņuzāliena robots ar zaļu lampiņu

Ja parādās kļūdas kods 6004 vai paziņojums „Neizdodas sākt pļaušanas grafiku” – uzlādes stacija un (vai) antena nav sākotnējā pagājušā gada pozīcijā. Tādā gadījumā iepriekšējo karti nav iespējams izmantot, tā jāizdzēš un jāizveido jauna.

Ja zāliena robots var doties uz uzlādes staciju un uzlādēties, piespiediet MOW pogu un sāciet pļaušanas uzdevumu. Ja zāliena robots izbrauc no uzlādes stacijas un sāk pļaut un ja mobilā lietotne neparāda nekādu kļūdu – robots sagatavots darbībai un tad var kārtot uzlādes staciju.

segway navimow mobilā lietotne1

segway navimow mobilā lietotne2segway navimow mobilā lietotne3


Ceram, ka šī informācija bija pietiekami skaidra un noderīga, lai atbilstoši sagatavotu Segway Navimow zāliena robotu ziemai.